Bennewicz Maciej

Menedżer, trener, coach, socjolog po Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją z psychologii. Twórca Ośrodka Rozwoju Psychologicznego „Persona”. Współtwórca i prowadzący cykl programów edukacyjnych dla młodzieży pt. „Ja” emitowanych w TVP-1 w latach 1997-99.

Twórca i koordynator programu edukacji dla dorosłych „Animacje” realizowanego w Ośrodku „Komorów” w latach 1993-97.

Psychoterapeuta indywidualny i grupowy aktywnie pracujący w terapii w latach 1989 – 2000. Prowadził zajęcia i warsztaty w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej z psychologii społecznej i psychoterapii, treningi interpersonalne i motywacyjne na Wydziale Psychologii UW, a także warsztaty z autoprezentacji i efektywności zawodowej na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie prowadzi zajęcia z coachingu na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Dyrektor Rozwoju w firmie Norman Benett Group, koordynuje prace związane z powstawaniem i rozwojem nowych projektów szkoleniowych i badawczych, działaniami zespołu trenerskiego oraz kadry kształcącej Coachów i Trenerów.

Założyciel, Dyrektor programowy i wykładowca w Norman Benett Academy organizacji kształcącej zawodowych trenerów i coachów, których kursy wyróżniono świadectwem jakości EQA EMCC [European Quality Award by European Mentoring & Coaching Council].

Współtwórca i Prezes polskiego oddziału stowarzyszenia European Mentoring & Coaching Council  (EMCC).

Posiada piętnastoletnie doświadczenie w prowadzeniu i moderowaniu zespołów oraz dziesięcioletnie doświadczenie w branży szkoleń skierowanych do biznesu na rynku polskim. Supervisor zespołu trenerskiego.

Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z dziedzin: Coaching i Mentoring, Kreatywność i Twórczość, Umiejętności Menedżerskich, Zarządzania Strategicznego, Doradztwa dla Zarządów.

Twórca metody: „Nawigacji relacji w kontaktach sprzedażowych” i „Uczenia sekwencyjnego w pracy zespołowej” oraz Quantum Brainpower Coaching. Jako trener, zrealizował osobiście ponad 1000 dni szkoleniowych prowadzonych metodą warsztatową.

Autor licznych artykułów prasowych oraz poradników z obszaru coachingu.