Aktualności

„Czarno na białym” Joanny Jędrzejczyk

„Czarno na białym” Joanny Jędrzejczyk 13 lutego 2021

Pracowita, zdyscyplinowana, zdeterminowana, skupiona na celu. Jedyna polska mistrzyni UFC (Ultimate Fighting Championship). O swoim stosunku do sportu, a w ostatecznym podsumowaniu – także do życia mówi:

Jeszcze bardziej, jeszcze mocniej. Na najwyższym poziomie trzeba chyba mieć takie zboczenie. Ja od zawsze chciałam być we wszystkim najlepsza – czy to walka, czy gra ze szwagrem w chińczyka. Nie potrafię wyluzować, nawet jeśli nie mam do czegoś predyspozycji. Nie, muszę je rozwinąć i konkurować na równi. Mocno walczę. Góra–dół, dół–góra. Kopnięcia, ciosy, łączone kombinacje. Chciałam pokazać światu kompletną wersję JJ.

Za każdym razem zaskakuje mnie, że głowa jest w stanie wszystko to udźwignąć. Jest mega total zmęczenie, wewnętrzny głos mówi, że czas już odpuścić. Ale jednak się nie łamiesz. Robisz jeszcze, jeszcze.

Poza ewidentnym talentem każdy profesjonalista (i nie dotyczy to jedynie sportu) musi być pracowity. Joanna taka jest. Wie, czego chce, wysoko stawia poprzeczkę sobie i współpracownikom. I nie rezygnuje z celów, które sobie postawiła. Nie idzie na skróty.

Czarno na białym, bo warto mówić prawdę

Wydając książkę Czarno na białym Joanna Jędrzejczyk podsumowała trudny, choć prawdopodobnie jeden z ważniejszych okresów w życiu. Wszystko, co wydarzyło się w okolicach jednej z niewielu przegranych – walki z Rose Namajunas w 2017 i tuż po niej, aż do chwili obecnej. Książka ukazała się w czasie, gdy jej walkę JJ z Weili Zhang uznano za najlepszą walkę roku 2020 w UFC, najbardziej prestiżowej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie.

Od połowy grudnia Joanna jest w Polsce, promuje swoją książkę. Uczestniczy też w przedsięwzięciach charytatywnych, przygotowuje się do rejestracji swojej fundacji, której celem będzie pomoc dzieciom w realizacji swoich pasji – nie tylko sportowych. Między innymi wraz z autorem zdjęcia, które znalazło się na okładce książki, mistrzem fotografii czarno-białej Szymonem Brodziakiem przeznaczyli jego specjalny egzemplarz z Certyfikatem Autentyczności i swoimi podpisami na aukcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Joanna we wszystko, co robi, bardzo się angażuje

Jest niewątpliwie bardzo zajęta. Już w przerwie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem udzieliła wywiadu i wzięła udział w sesji dla magazynu „Gala”, na którego okładce znalazła się 1 lutego 2021.

Wystąpiła między innymi w programach „Pytanie na Śniadanie” https://pytanienasniadanie.tvp.pl/51957155/czarno-na-bialym-premiera-ksiazki-o-joannie-jedrzejczyk

oraz w „Dzień Dobry TVN” https://dziendobry.tvn.pl/a/joanna-jedrzejczyk-czarno-na-bialym-musialam-wykonywac-100-telefonow-dziennie-i-prosic-o-200-zlotych-by-pojechac-na-sparing

Każdego dnia jednak znajduje czas na treningi…

Więcej wywiadów Joanny:

https://sportowefakty.wp.pl/mma/920952/jeczalam-z-bolu-bolal-kazdy-dotyk-osobiste-wyznanie-joanny-jedrzejczyk

https://www.gala.pl/artykul/joanna-jedrzejczyk-wyznaje-w-gali-zdrada-narzeczonego-podciela-mi-skrzydla-210131065702

https://gloswielkopolski.pl/joanna-jedrzejczyk-odwiedzila-poznan-co-znana-zawodniczka-ufc-robila-w-naszym-miescie-chcialam-pokazac-czarna-strone-tego/ar/c2-15432443

http://sportowaksiazkaroku.pl/asia-jedrzejczyk-wywiad/

https://www.onet.pl/sport/onetsport/joanna-jedrzejczyk-powstanie-film-dokumentalny-o-mistrzyni-ufc/t8dmqle,d87b6cc4