Warszawa nocą / Warsaw by Night (książka dwujęzyczna)

ISBN: 978-83-7596-740-1

Okładka: twarda

Format: 203x230

Ilość stron: 240

Premiera: 22.06.2016r.

Cena: 59,90 zł

Warszawa nocą / Warsaw by Night (książka dwujęzyczna) Robert Mordal, Maciej Wesołowski

Robert Mordal jest autorem unikalnych zdjęć nocnych Warszawy. Na jego fotografiach widać ślady świateł i czyste piękno architektury. Wiele z tych miejsc, obiektów, pomników i pałaców właśnie nocą ukazuje swoją prawdziwą siłę. Fotograf poświęcił im wiele czasu, uwagi i uczucia. Powstał wyjątkowy album, “Warszawa nocą”.

„Gdy ruszymy jednym z dziesiątek nieoczywistych warszawskich szlaków, odkryjemy miejsca absolutnie zachwycające. Choćby imponujące stołeczne pałace i zamki, jedne z najładniejszych w Europie – parki, nastrojowe kościoły i cmentarze, z tym najważniejszym, Powązkowskim, na czele. Klimat jak z obrazów Canaletta wciąż zachowuje stołeczna starówka, o dawnej świetności przypominają zabytkowe tramwaje – dziś ruchome sale wykładowe dla miłośników historii. Atrakcyjnych pomysłów na promowanie miasta nie brakuje, by wspomnieć o mappingu na pałacu w Wilanowie czy grających Chopina ławeczkach w centrum.

Warszawa żyje i ma się dobrze. Do tego bardzo szybko pięknieje – co znakomicie widać na zamieszczonych w tym albumie nocnych zdjęciach. Nie mam wątpliwości, że naprawdę warto się nią chwalić.”
– Maciej Wesołowski