Janis Joplin. W drodze

ISBN: 978-83-7778-957-5

Okładka: twarda

Format: 157x237

Ilość stron: 480

Premiera: 09.09.2015r.

Cena: 49,90 zł

Janis Joplin. W drodze John Byrne Cooke

„Historia największej rockowej wokalistki wszech czasów opowiedziana z pierwszej ręki przez świadka wydarzeń. W tle najpiękniejsza epoka współczesnego świata. Festiwale w Monterey, Woodstock , legendarna trasa Festival Express 1970 i artystyczne Who is Who – Warhol i Dylan, Clapton i Zappa.
Najlepsza książka o Joplin”.
Piotr Metz

„Janis Joplin to legenda światowej muzyki. Jej sposób śpiewania wywarł ogromny wpływ na pokolenia wokalistów i słuchaczy. Pamiętam, jak z wypiekami na twarzy słuchałam jej pierwszej płyty, którą przysłał mi wujek z Ameryki. Wiedziałam od razu, że rodzi się wielka gwiazda. Niestety, żyła za krótko,żeby pokazać wszystkie swoje możliwości. John Byrne Cooke, który przez trzy ostatnie lata jej życia organizował jej trasy koncertowe, był bardzo blisko artystki i lubił ją, maluje, jak mi się wydaje, prawdziwy obraz Janis. To Cooke znalazł Janis martwą na podłodze pokoju hotelowego. Cała książka jest jedną  wielką relacją naocznego świadka tamtej fascynującej epoki.
Lektura obowiązkowa dla fanów rocka”.
Maria Szabłowska

Książka Johna Byrne Cooke’a to zbiór niezwykle osobistych wspomnień z lat spędzonych u boku Janis Joplin, od legendarnych początków jej kariery aż po ostatnie dni życia, naznaczone tragedią.
Tak opowiedzieć tę nieprawdopodobną historię mógł tylko ktoś, kto sam ją przeżył!

Jedna z najlepszych biografii muzycznych w ostatnich latach. Autor wprowadza nas  świat muzyczny bez upiększeń i sensacji. To wielka książka ukazująca esencję legendarnych lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.