Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania

ISBN: 978-83-8053-909-9

Okładka: zintegrowana

Format: 175 x 223

Ilość stron: 255

Premiera: 23.03.2022r.

Cena: 59,99 zł

Dostępny e-book: mobi, epub

Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania Izabela Jąderek

Jak zmienia się moje ciało?

Jak zrozumieć siebie i innych?

Kim jestem i kto mi się podoba?

Jak przychodzi pierwsza miłość?

Jak to robić z głową?

Skąd się biorą dzieci?

Jak dbać o swoje ciało?

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Rozwój psychoseksualny trwa u każdej osoby od urodzenia aż do śmierci. Szczególnie ważny jest okres dojrzewania. To intensywny i burzliwy czas, który kształtuje rozumienie i postrzeganie siebie, stosunek do swojego ciała i  własnej tożsamości, emocjonalność i ekspresję uczuć, a także sposób budowania więzi i relacji w całym późniejszym życiu.

Wielu rodziców nie umie rozmawiać z dziećmi o ich seksualności i nie ma na ten temat wiedzy. Szkoła również nie wypełnia tej luki w edukacji, a treści, które są w niej przekazywane, nierzadko zawierają błędne informacje i mity. Dzieci w czasie dojrzewania często są osamotnione i zdezorientowane w związku z tym, co się z nimi dzieje.

Ta książka w sposób rzetelny, wyczerpujący, otwarty i skierowany bezpośrednio do dzieci przekazuje im wiedzę, której nie są w stanie uzyskać od bliskich dorosłych. To kompendium wiadomości dotyczących budowy anatomicznej, fizjologii dojrzewania, poszukiwania i rozwoju tożsamości seksualnej i płciowej, ale również asertywności i relacji społecznych oraz bezpieczeństwa w sieci. Może również stanowić pomoc dla  dorosłego w rozmowach z dziećmi na temat ich rozwoju psychoseksualnego.