Człowiek zalękniony. Moja podróż do źródeł lęku

ISBN: 9788382511772

Okładka: miękka

Format: 155x 215

Ilość stron: 320

Premiera: 28.09.2022r.

Cena: 59,99 zł

Dostępny e-book: mobi, epub

Człowiek zalękniony. Moja podróż do źródeł lęku Daan Heerma van Voss

Kto przeczyta „Człowieka zalęknionego”, lepiej zrozumie świat i innych ludzi, by następnie dotrzeć do siebie – w lepszym stanie niż uprzednio”.

Jim van Os

profesor psychiatrii w Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Utrechcie

 

Daan Heerma van Voss rozumie sztukę opowiadania wielkich historii.

A.F.Th. van der Heijden

pisarz

 

Czym jest lęk?

To pytanie od dawna nurtowało Daana Heermę van Vossa. Choć sam zmaga się z nim od dzieciństwa, nigdy nie miał odwagi, by dokładnie poznać ten temat. Aż do pewnego jesiennego poranka, gdy jego (była) dziewczyna dała mu zadanie: Daan ma zgłębić zjawisko lęku, nim będzie za późno – dla niego samego i dla ich związku.

Ta chwila oznaczała początek długiej podróży prowadzącej przez różne miejsca i czasy, do filozofów, naukowców, artystów i osób cierpiących na zaburzenia lękowe, od Vallée de Misère przez Dżakartę i San Francisco i na powrót do Holandii. W drodze autor musiał stawić czoła także własnemu dzieciństwu, historii rodzinnej i branży farmaceutycznej.

Czy lęk jest dziedziczny?

Czy istnieje związek między lękiem a agresją lub kreatywnością?

W Holandii zaburzenia lękowe zdiagnozowano już u ponad miliona osób. Jak do tego doszło? Człowiek zalękniony to książka o zjawisku, które dotyczy nas wszystkich.

 

Daan Heerma van Voss to bez wątpienia najciekawszy pisarz holenderski swojego pokolenia. Nie jest w stanie napisać choćby jednego nudnego zdania, a jego praca ma rozmach i dojrzałość, jakie rzadko widuje się u trzydziestolatków. Powiedzieć, że to „obiecujący” pisarz, to nic nie powiedzieć – ta obietnica została spełniona z nawiązką.

Herman Koch

autor Kolacji