Planeta Bałtyk

ISBN: 978-83-8053-932-7

Okładka: twarda

Format: 135 x 205

Ilość stron: 272

Premiera: 30.06.2021r.

Cena: 44,90 zł

Dostępny e-book: mobi, epub

Planeta Bałtyk Andrzej Kruszewicz, Joanna Pawlikowska

Co my tak naprawdę wiemy o Bałtyku? Czy nasza wiedza nie ogranicza się przypadkiem do nieco powierzchownego traktowania „naszego morza”?

Autorzy przygotowali dla nas książkę wyjątkową, pełną zaskakujących faktów, rozmów z ekspertami, pozwalającą na uzyskanie odpowiedzi na pytania zarówno bardzo poważne, ale i nieco zabawne:

Czy łatwiej spotkać w Polsce niedźwiedzia czy morświna? Kiedy Bałtyk stanie się jeziorem? Dlaczego dorsz jest rybą polityczną? Kim są bałtyccy czyściciele piasku? Czemu Bałtyk jest świetnym, ale niedocenianym miejscem do nurkowania? Która ryba wyciągnięta z wody buczy i sapie?

Kiedy spędzamy wakacje nad Bałtykiem, nie zdajemy sobie sprawy, w jak niezwykłym miejscu jesteśmy. Bałtyk odkrywa swoje tajemnice tylko przed tymi, którzy chcą go lepiej poznać, zrozumieć. To region o unikalnym znaczeniu. Ekosystem, który zadziwia i fascynuje. Bałtyk i jego wybrzeże to coś więcej niż kąpielisko, to istny kosmos, miejsce życia niezwykłych istot, o których istnieniu wielu z nas nie ma pojęcia.

Pora więc odkryć, co się dzieje na lądzie, w wodzie i w piasku. A dzieje się bardzo dużo.

Poznajmy się nieco lepiej z Bałtykiem. Przejdźmy z nim na TY, zaprzyjaźnijmy się.