Ostatnia rola Hattie

ISBN: 978-83-8053-190-1

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Format: 145x205

Ilość stron: 364

Premiera: 15.03.2017r.

Cena: 36,90 zł

Dostępny e-book: mobi, epub

Ostatnia rola Hattie Mindy Mejia

Klimatyczny, mroczny thriller – jak połączenie „Miasteczka Twin Peaks” i „Fargo”.

Sugestywna i ostra jak brzytwa, prezentuje cienką granicę dzielącą: niewinność od tego, co karygodne; prawdziwą tożsamość od oszustwa.

 

Wszyscy sądzili, że znają Hattie Hoffman. Kiedy została zamordowana, okazało się, jak bardzo się mylili.

Pełen zaskakujących zwrotów akcji thriller stanowi rekonstrukcję jednego roku z życia niebezpiecznie hipnotyzującej dziewczyny, podczas którego na jaw wychodzą najmroczniejsze sekrety małego miasteczka, a ona małymi krokami coraz bardziej się zbliża do własnej śmierci.

Hattie Hoffman, uczennica ostatniej klasy liceum, przez całe życie odgrywa rozmaite role: dobrej uczennicy, dobrej córki, dobrej obywatelki. Kiedy w dniu premiery szkolnego przedstawienia zostaje znaleziona martwa, tragedia ta wstrząsa całą społecznością miasteczka. Del Goodman, miejscowy szeryf i jednocześnie przyjaciel rodziny Hoffmanów, przysięga, że odnajdzie zabójcę dziewczyny, ale prowadzone przez niego śledztwo przynosi więcej pytań niż odpowiedzi. Wygląda na to, że swój talent aktorski Hattie wykorzystywała nie tylko na scenie. Opowiedziana z punktu widzenia trzech osób – Dela, Hattie i nowego nauczyciela angielskiego, którego małżeństwo jest w rozsypce – powieść ta przeplata wspomnienia z ostatniego roku szkolnego Hattie z wydarzeniami, które doprowadziły ją do śmierci.