Kanadiana

ISBN: 978-83-8053-725-5

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Format: 155 x 215

Ilość stron: 296

Premiera: 17.06.2020r.

Cena: 45,90 zł

Dostępny e-book: mobi, epub

Kanadiana Monika Grzelak

Kanadiana – tak Kanadyjczycy nazywają wszystko to, co kanadyjskie: historię, obyczaje oraz fakty, które są częściami składowymi tego niezwykłego kraju. Słowo to używane jest niekiedy w prześmiewczy sposób, gdy chce się opisać, że coś jest tak kanadyjskie, że przekroczyło wszelkie granice zdrowego rozsądku.

Kanada to dla wielu z nas wciąż nieodkryty ląd, nie tylko pod kątem rozległej, dzikiej natury, ale również mieszkańców, którzy tak często myleni są z ich południowymi sąsiadami, a tak bardzo się od nich różnią…

  • Jak wygląda życie Polki w kraju syropem klonowym płynącym?
  • Jak przetrwać kanadyjską zimę?
  • Czy ogon bobra je się na słodko czy słono?
  • Czym jest Onterrible i gdzie leży Hongcouver?
  • Jak żyje się w wielkim szklanym mieście, a jak w otoczeniu surowej kanadyjskiej przyrody?
  • I wreszcie, czego Monika nauczyła się od Kanadyjczyków, uznawanych za jedną z najprzyjaźniejszych nacji na świecie?

Gdy dziewięć lat temu Monika planowała swój roczny pobyt w Kanadzie, nie sądziła, że zostanie w niej do dziś. Teraz, gdy czuje się tam jak u siebie, postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami ze wszystkimi, którzy chcą rozpocząć swoją kanadyjską przygodę albo po prostu spędzić tutaj kilka wakacyjnych tygodni.

Myślę, że każdy, kto decyduje się na imigrację, liczy na lepsze życie. Pierwsze kilka lat bywa jednak zupełnym przeciwieństwem wyobrażeń. Imigracja to często trudny proces, który wymaga samozaparcia i ogromnej elastyczności. Musimy przygotować się na zrobienie wielu kroków w tył zanim ruszymy do przodu. (…) Dopóki nie zamieszkałam w Kanadzie na stałe, nie czułam, że muszę w jakiś sposób zintegrować się z tym państwem i stać się jego częścią. (…) Ten kraj miał być tylko chwilowym przystankiem w moim życiu.