Nowy Jork. Przewodnik National Geographic

ISBN: 978-83-7596-749-4

Okładka: miękka

Format: 137x214

Ilość stron: 272

Premiera: 01.03.2017r.

Cena: 44,90 zł

Nowy Jork. Przewodnik National Geographic Michael S. Durham

Wycieczki poza utarte szlaki
Rady bywalców
Najważniejsze atrakcje
Nowe wydanie
Nikt nie zna świata lepiej niż my

Spędź urlop w Nowym Jorku! Daj się porwać niepowtarzalnemu klimatowi miasta. Podziwiaj panoramę metropolii ze szczytu Empire State Building i przepłyń promem na Staten Island. Przejedź wokół Manhattanu na miejskim rowerze, wybierz się na spacer po moście Brooklyńskim i zobacz feerię świateł na Times Square. Zjedz posiłek w Chinatowan, Little Italy lub SoHo i odetchnij w kościele św. Trójcy – duchowej oazie pośród drapaczy chmur. Sprawdź, co kryją nazwy Królowa i Król Green Street i podziwiaj hipnotyczne Lilie wodne Claude’a Moneta w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

– Marszruty, oparte na gruntownej znajomości Nowego Jorku, pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań.

– Niezwykłe doświadczenia, jedyne w swoim rodzaju, w tym wizyta za kulisami broadwayowskich scen, polowanie na najlepszą nowojorską pizzę, pobyt w XIX-wiecznej tawernie i myszkowanie po ulicznych targowiskach.

– Rady bywalców, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu.

– Trasy 7 wycieczek pieszych, opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. po zabytkowym koniuszku Dolnego Manhattanu, Greenwich Village, Upper West Side, Brooklyn Heights i szlakiem żeliwnych dekoracji w SoHo.

– Wycieczki poza miasto, w tym do West Point, po dolinie Hudsonu i winnicach Long Island.

– Lista tego, czego pominąć nie wolno w każdej omówionej w przewodniku części metropolii i przy trasie każdej wycieczki, wzbogacona o dokładne opisy szczególnie polecanych miejsc bądź atrakcji.

– Wspaniałe zdjęcia, grafiki, plany i mapy, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.