O nas

Burda Książki, jeden z liderów na polskim rynku wydawniczym, zmienia się w Wydawnictwo Słowne, w skrócie – Słowne. Od kwietnia tego roku wszystkie książkowe premiery będą opatrzone nową nazwą i nowym logo wydawnictwa. Rebranding jest częścią strategii rozwoju, ma na celu umocnienie pozycji oraz poszerzenie widoczności marki na rynku, jednocześnie nie pociąga za sobą żadnych zmian prawnych.

– Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć i widząc potencjał biznesu książkowego w Polsce – idziemy dalej – mówi Alexander Sorg, prezes zarządu spółki Burda Media Polska. – Dostrzegamy różnorodność czytelników, mamy świetny zespół, stawiamy na rozwój. Pozostajemy blisko naszych odbiorców, będziemy dalej odpowiadać na ich potrzeby. Odpowiednio i szerzej zdefiniowany brand naszego wydawnictwa książkowego umocni pozycję Burda Media Polska.

Słowne stawia sobie za cel wzrost sprzedaży dotychczas wydawanych tytułów, nawiązanie współpracy z nowymi autorami i poszerzenie portfolio liczącego już ponad 1200 książek wydawanych pod markami Burda Książki i National Geographic. Wydawnictwo chce docierać do kolejnych grup odbiorców i coraz pełniej odpowiadać na oczekiwania czytelników. Jednocześnie planuje kolejne premiery cieszących się popularnością książek obyczajowych, podróżniczych, kulinarnych, kryminałów, poradników oraz literatury skierowanej do dzieci. Częścią procesu rebrandingowego jest wyodrębnienie imprintów Słownego.

Wchodzimy w dialog z czytelnikami o różnorodnych potrzebach i upodobaniach. Chcemy, by nasze książki były dla czytelnika wsparciem, by mu dostarczały rozrywki i wzbogacały jego wiedzę. Wszyscy umiemy czytać. Ale nie wszystkie książki czyta nam się jednakowo dobrze. Dobór lektury zależy od wielu czynników – gustu, zainteresowań, nastroju, wieku, poglądów. Czytanie to tylko środek do celu. Każdy zna siebie najlepiej. Wydajemy, oferujemy, wy wybieracie. Tu znajdziecie i książki lekkie, i ciężkie. I zabawne, i mroczne. I ekscytujące, i rzeczowe. Ale wszystkie łączy jedno – są to słowne odpowiedzi na ważne potrzeby czytelników. Na różne Wasze potrzeby.

Nasze książki znajdziesz w kilku imprintach: Słowne mroczne to książki, które wprowadzają w świat tajemnic, suspensu, kryminalnych zbrodni i fascynujących zagadek. Dla fanów rasowych thrillerów i kryminałów trzymających w napięciu do ostatniej strony. Dla tych, którzy lubią się bać i chcą poczuć dreszczyk emocji. Słowne z uczuciem to rozkosz czytania i ciepło – rodzinnego domu, relacji z innymi, uczuć. To także ucieczka od szarej codzienności. Tematy bliskie każdej z nas. Miłość, emocje, namiętności. Słowne młode – to książki dla młodych czytelników – dzieci i młodzieży; rozrywka, zabawa i edukacja. National Geographic to marka obecna w Polsce od 1999 roku. Książki z żółtą ramką sprawiają, że cały świat jest w zasięgu ręki. Obejmują głównie tytuły o tematyce podróżniczej, przyrodniczej i popularnonaukowej. Oferują czytelnikom rzetelną wiedzę, niezwykłe przygody, mnóstwo emocji a czasem ucieczkę od codzienności.