Aktualności

„Przyjdę, gdy zaśniesz” oraz „Staś na tropie. Moja aktorska przygoda” zwyciężyły w konkursie „Najlepsze książki na lato”

„Przyjdę, gdy zaśniesz” oraz „Staś na tropie. Moja aktorska przygoda” zwyciężyły w konkursie „Najlepsze książki na lato” 13 sierpnia 2021

Nasze książki zostały nagrodzone w plebiscycie zorganizowanym przez serwis granice.pl.

„Przyjdę, gdy zaśniesz” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej uzyskało najwięcej głosów Czytelników w tegorocznej edycji konkursu, tym samym autorka zdobyła, obok Jakuba Żulczyka, jedną z dwóch nagród głównych i pierwsze miejsce w kategorii „Thriller”.

Druga część cyklu Staś na tropie zatytułowana „Moja aktorska przygoda” została wybrana głosami internautów „Najlepszą książką na lato” w kategorii dla dzieci.

 

O książkach:

„Przyjdę, gdy zaśniesz”

Mroczny, wciągający thriller z niespodziewanym zakończeniem – Agnieszka Lingas-Łoniewska tworzy przerażającą psychopatyczną rzeczywistość, od której nie można się oderwać. Znana z poruszających, pełnych wielkich uczuć i pasjonujących opowieści Dilerka Emocji świetnie odnalazła się w nowym gatunku. I mistrzowsko podkręca napięcie do maksimum!

Po tragicznej śmierci macochy dwudziestoletnia Iga musi się zająć młodszym bratem. Studia, nastolatek w okresie buntu i ojciec, na którego nie można liczyć – Idze nie jest łatwo. Gdy myśli, że dłużej nie da rady, otrzymuje niespodziewane wsparcie. A w jej sercu pojawia się nadzieja, że najgorsze już za nią.

To, co zaczynało się jak piękny sen, szybko zmienia się jednak w prawdziwy koszmar. W życiu Igi dochodzi do coraz to nowych tajemniczych zdarzeń, a ona sama nie wie już, komu ufać. Czy wpada w paranoję, czy też naprawdę ktoś próbuje przejąć kontrolę nad jej życiem? Iga nie zrobiła przecież nic złego. A przynajmniej tak jej się wydaje.

Polecamy miłośnikom mocnych przeżyć.

„Staś na tropie. Moja aktorska przygoda”

Seria książek o przygodach dociekliwego jedenastolatka, który mierzy się z różnymi komplikacjami,
jakie przynosi mu życie.

Pierwsza część serii „Jak prawie nie zostałem piłkarzem” została nagrodzona w lutym w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka „Świat Przyjazny Dziecku”. Kiedy w życiu Stasia nastał czas kolejnej pasji i postanowił zmierzyć się z aktorstwem, powstała druga książka – „Moja aktorska przygoda”.

Staś to już prawie nastolatek. Chodzi do szkoły, ale nie jest jej wielkim fanem. Lubi za to grać w gry strategiczne na komputerze, oglądać filmy na YouTubie oraz rozśmieszać kolegów. Staś tak wiernie starał się na lekcji odwzorować dźwięki wydawane przez różne zwierzęta, że skłonił swoją nauczycielkę do zaproszenia jego rodziców na poważną rozmowę. Co z niej wyniknęło?

Staś trafia do obsady szkolnych przedstawień. Jednak już na próbach pojawia się trema, która sprawia, że można zapomnieć całego wyuczonego wcześniej tekstu. Te doświadczenia oraz spotkania z prawdziwymi aktorami pomogą chłopcu odpowiedzieć na wiele związanych z tym zawodem pytań.

W wywiadzie dla „Gazety Wrocławskiej” Ewa Winnicka mówiła, że pisząc tę książkę, Stasiek myślał o chłopakach w swoim wieku i pewnie trochę młodszych.

A ja słyszę, że książka bawi również dorosłych. Bo też Staś bezkompromisowo obnaża świat dorosłych. Zwłaszcza własnych rodziców.

Mimo, że książka jest przeznaczona dla dzieci, polecamy ją także rodzicom, zwłaszcza tych latorośli, które są niespokojnymi duchami…