Aktualności

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kaplą z okazji premiery książki „Bezmiar”. 15.10.2019, godz. 18:30

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kaplą z okazji premiery książki „Bezmiar”. 15.10.2019, godz. 18:30 11 października 2019

Wydawnictwo Burda Książki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kaplą z okazji premiery książki „Bezmiar”.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego, w sali pod Liberatorem, we środę, 15 października 2019, o godzinie 18:30.

Spotkanie poprowadzi Olivier Janiak.

 

Książka „Bezmiar” jest kontynuacją powieści z serii, której bohaterką jest podkomisarz Olga Suszczyńska. Poprzednie części  zdobyły nominację do nagród Wielkiego Kalibru i Złotego Pocisku.

 

O tej najnowszej recenzenci piszą: „Nieźle napisanych powieści kryminalnych jest mnóstwo, naprawdę wyrazistych już zdecydowanie mniej. Za sprawą unikalnej atmosfery, sprawnego poprowadzenia wątków z przeszłości i tych współczesnych, a także zanurzenia w rzeczywistości „Bezmiar” Grzegorza Kapli okazuje się książką nie tylko udaną, ale przede wszystkim – bardzo wyrazistą”.

granice.pl

W „Bezmiarze”, jak to u Kapli bywa, sporo jest wątków, historycznych nawiązań, niejednoznacznych bohaterów, trudnych i bolesnych tematów. (…) Skaczemy w bezkresną ciemność, siłą woli dopływamy do brzegu, tylko po to, by wpaść w pułapkę, z której wyjścia nie ma. Wreszcie odbieramy wszystkimi zmysłami Warszawę – piękną, nostalgiczną, ale i , podszytą lękiem, opanowaną przez niekończące się miesięcznice, antypisowskie demonstracje, złych ludzi, szemrane interesy. Ta opowieść zanurza w mroku, ale i paradoksalnie dodaje sił.

sieczyta.com.pl

 

Zapraszamy!

 

https://www.kultowy.pl/bezmiar.html