Aktualności

Wybierz Książkę Roku! Ruszył największy plebiscyt czytelniczy w Polsce

Wybierz Książkę Roku! Ruszył największy plebiscyt czytelniczy w Polsce 09 lutego 2018

240 książek walczy o tytuł Książki Roku 2017. O jej wyborze zdecydują internauci w największym głosowaniu czytelników w Polsce – w serwisie lubimyczytac.pl. Wśród nich trzy pozycje naszego wydawnictwa „Nela i Skarby Karaibów”, „Córeczka” oraz „To, co najważniejsze”.

 

1 lutego wystartowała trzecia edycja najbardziej demokratycznego plebiscytu czytelniczego w Polsce. Uprawnionych do głosowania jest więcej niż w wyborach do Sejmu – głos może oddać każdy miłośnik książek, wystarczy posiadać konto w serwisie. Plebiscyt trwa przez cały miesiąc w portalu lubimyczytać.pl – największej społeczności czytelników w kraju. W ubiegłym roku na najlepsze książki oddano aż 110 tysięcy głosów – organizatorzy są przekonani, że tegoroczne wyniki będą jeszcze bardziej imponujące.

 

W plebiscycie Książka Roku jurorem jest każdy czytelnik w Polsce. To największe głosowanie i najbardziej demokratyczna nagroda literacka w kraju. O jej przyznaniu decydują głosy kilkudziesięciu tysięcy czytelników. Pod tym względem nasz plebiscyt jest absolutnie wyjątkowy – mówi Izabela Sadowska, prezes portalu lubimyczytac.pl.

 

Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce. Głosowanie potrwa do 28 lutego. Autorzy rywalizują w 12 kategoriach, a łącznie nominowanych zostało 240 pozycji. Wśród książek znalazły się pozycje naszego wydawnictwa: „Nela i Skarby Karaibów” autorstwa Neli Małej Reporterki, „Córeczka” Kathryn Croft oraz „To., co najważniejsze” Samanthy Young. Sama nominacja w plebiscycie jest dużym wyróżnieniem, bo otrzymały ją książki najczęściej czytane i opiniowane przez członków społeczności lubimyczytac.pl.

LINK DO GŁOSOWANIA: http://lubimyczytac.pl/plebiscyt